Skip to content
Portret Sasa Lubińska

Sasa Lubińska

Malarka, projektantka 3D, artystka multimedialna i performerka z doświadczeniem w tworzeniu oddolnych inicjatyw kuratorsko-artystycznych na chacie. Od niedawna tatuażystka.
Od 2016, wraz z Joanną Pawłowską twórczyni Brokat Films, od 2017 współtwórczyni Domu Mody Limanka.

Wystawy:

 • Tak, spadające drzewo wydaje dźwięk (i ma dużo do powiedzenia), wystawa zbiorowa, Kling go Bang, Reykjavik 2021
 • Różnorodność, wystawa zbiorowa, Narodowe Muzeum Etnograficzne, 2020
 • Free Life Coaching Transformational Video Sessions, wystawa indywidualna, Midpunkt, Kópavogur, 2020
 • Festiwal Filmowy HER Docs, pokaz, Kinoteka, Warszawa, 2020
 • Zapisz jako draft, rezydencja artystyczna na instagramie muzeum, Muzeum Sztuki w Łodzi, 2020
 • Farba, zwana też krwią, wystawa zbiorowa, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Warszawa 2019
 • Ostatni pociąg do Warszawy, wystawa Dom Mody Limanka, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa 2019
 • Nowa Kolekcja, wystawa indywidualna Domu Mody Limanka, Muzeum Sztuki w Łodzi, 2019
 • Bifor 2, wystawa zbiorowa, Galeria Wozownia. Toruń 2018
 • Przegląd Sztuki Współczesnej – Nowa Awangarda, Szyb Galerii Wilson, Katowice, 2018
 • Salon Odnowy Żywienia, performance, Galeria Dobro, Olsztyn 2018
 • Nowalijki, wystawa zbiorowa, Dom Mody Limanka, Łódź, 2017
 • Wierzę w, wystawa zbiorowa, performance Body Sushi, Galeria Dobry Biała, Warszawa 2016
 • Jezus był obcym, wystawa indywidualna, Galeria Mokra, Gdynia 2016
 • Surveyor, wystawa zbiorowa, Solstice Arts Center, Navan, Irlandia, 2015
 • Women For Democratic (R)evolution, wystawa zbiorowa, Contemporary Art & Culture, Kair, Egipt, 2014

Galeria

Sasa Lubińska, To Ja, Mural, 2021 Sasa Lubińska Na Tle Muralu Sasa Pany. Z Muru Odchodzi Farba I Gdzieniegdzie Tynk, Na Ziemi Leżą Odłamane Kawałki ścian. Na Tym Tle Pozuje Artystka. Rozciąga Się W Bok, W Przysiadzie Na Prawą Nogę, Oparta O Kawałek Muru, Lewa Noga Wyciągnięta. Sasa Jest Ubrana W Szare Rajstopy, Mini Spódnicę Z Rozcięciem, Adidasy I Tank Top We Wzory. Ma żółte Falujące Włosy Do Ramion Z Czarnymi Odrostami Na Przedziałku Pośrodku Głowy. Na Murze Za Nią, Na Tle Różowych I żółtych Pasów, Znajduje Się Napis SASA Napisany Wielkimi Literami. Litery Są Białe, Z Czarnym Cieniem. Poniżej, Nieco Mniejszymi Literami Napisany Jest Wyraz PANY Na Tle Białego Sprejowania. Wokół Widać Pozostałości Wcześniejszych Grafitti W Kolorze Niebieskim I Różowym. Sasa Wykonuje Gest V Obiema Rękoma Przed Sobą. Patrzy Wprost W Kamerę, Uśmiecha Się.
Sasa Lubińska, To ja, mural, 2021, fot. K. Szalecki
Obraz Nailart Namalowany Jest Na Panelu Zbliżonym Do Kwadratu. Na Różowofioletowym Gradientowym Tle Znajdują Się Dwie Chude Dłonie Symetrycznie Umieszczone W środku I Dwa Drzewa Po Obu Stronach Obrazu. Drzewa Mają Bezlistne Gałęzie, Dłonie Nieproporcjonalnie Długie Paznokcie Z Brązoworóżowymi Blikami Na Lakierze. I Drzewa, I Dłonie Są Pożyłkowane. Różowe Dłonie Mają Niebieskie żyłki, Drzewa Brązoworóżowe żyłkowania. W Prawym Dolnym Rogu, Pomiędzy Dwoma Drzewami, Widać Podpis: Sasa I Datę: 2021.
Sasa Lubińska, Nailart, olej na panelu, 46×55 cm, 2021
Obraz Olejny Inner Senshi I. Na Różowym Niejednolitym Tle Znajduje Się Nieludzka Postać Inspirowana Czarodziejką Z Księżyca. Odniesienie Do Charakteru Kultowej Usagi Tsukino Znajdujemy W Niebieskim, Geometrycznie Zarysowanym Ubraniu (dresie?), Puklach Jasnożółtych Włosów Z Długimi Kitkami Po Bokach I Grzywce Układanej W Serduszko Nad Czołem. Zamiast Twarzy – Czerwona Maska Astronautki – Niczym Wielkie Oko. Mniejsze Czerwone Oczy, Kosmiczne Maski, Wystają Z Loków Na Głowie Postaci, W Dwóch Rzędach. Zamiast Jednej Grzywki W Serduszko Postać Ma Ich Dziewięć. Sześć Rożków Z Włosów Na Czubku Głowy. W Masce Twarzy Odbija Się światło Z Okna Spoza Obrazu. Odbicie Ma Kształt Okna Dzielonego Na Cztery W Kształcie Odwróconego Krzyża. W Szybach Okna Odbijają Się Gałęzie Drzewa.
Sasa Lubińska, Inner Senshi I, olej na płycie 46 x 55 cm, 2021
Obraz Pink Beard Diva. Na Tle Fioletowym Jak Winogrona Portret Divy Z Doczepioną Brodą Ze Sztucznych Różowych Włosów. Diva, Namalowana Białym Konturem, Ma Wysokie Zakola Czołowe, Różowe Uszy, W Miejscu Policzków Różowe Trójkąty. Białe Tęczówki Na Białym Tle I Czarne Rzęsy Na Dolnej Powiece Nadają Jej Efekt Nieobecności, Widzenia Wewnętrznego. Usta W Kolorze łososiowym Z Wyraźną Dolną Wargą Oraz Faliste Brwi Podkreślają Kapryśność Divy. W Prawej Dłoni, Z Długimi Pazurkami W Odcieniu Różu, Trzyma Fifkę Z Dymiącym Papierosem. Ma Długą Mocną Szyję, Krótką Okrągłą Głowę, Bardzo Krótkie Kędzierzawe Włosy Zarysowane Okrągłymi Pacnięciami Pędzla I Długi Wąski, Różowy Nos. Ujęta Jest Z Lewego Półprofilu.
Sasa Lubińska, Pink Beard Diva, akryle i sztuczne włosy na tkaninie, 200 x 150 cm, 2017
Obraz Aphorisms. Na Zielonym Jak Sierpniowa Trawa Tle, Widzimy Dziesięć Masek Różnej Wielkości I O Różnym Wyrazie, Większość Smutna I Ponura, Tylko Jedna Uśmiechnięta. Z Ust Każdej Maski Wychodzi Dymek Z Wpisanym Aforyzmem, Między Innymi: „Wszystko, Czego Dotknie Miłość, Staje Się Nieśmiertelne”, „Kropla Miłości Znaczy Więcej Niż Ocean Rozumu”, „Będąc Bi Zwiększasz Swoje Szanse”, „No BB, No Cham”, „Miłość Cierpliwa Jest, łaskawa”.
Sasa Lubińska, Aphorisms, akryl na płótnie, 150 x 200 cm, 2017
Back To Top