Skip to content
portret Moniki Czarskiej. Czarno-biały. Kobieta z blond włosami ubrana w czarną bluzkę stoi na tle ściany z cegieł. Uśmiecha się szeroko. Ma okulary z czarną oprawką.

Monika Czarska

Absolwentka Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
Twórczość w zakresie malarstwa, grafiki, multimediów. Tworzy obiekty malarskie i prace site-specific i instalacje.

Brała udział w licznych wystawach, indywidualnych i zbiorowych w Polsce i zagranicą.
Współzałożycielka i członkini grupy artystek Frakcja.

W 2016 roku na 25. Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie za obrazy Yes, No oraz Maybe otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Szczecina.

Podczas pracy ogromne znacznie ma dla niej koncept. Jej prace cechuje synteza myśli, symetria, oszczędna kolorystyka, minimalizm i geometria. Tworząc, analizuje pojęcie, o którym chce opowiedzieć.

Rozbija je na części pierwsze i nadaje im formę graficzną. Rozczłonkowane aspekty danego pojęcia zamienia w geometryczne symbole, tworząc mapy podjętych przez siebie tematów.

Kształtowanie formy obrazu jest drogą, zbiorem symboli i tekstu. Obrazy są opowieścią, zilustrowanym procesem myślowym, co determinuje ich formę.

Galeria

Anger
Obraz Składający Się Z Dwóch Cześć: Pionowego, Wąskiego Płótna I Poziomego Lustra. Oba Element Stykają Sie We Fragmencie Krawędzią. Obraz Wisi W Rogu Pomieszczenia. Na Płótnie Znajduje Się Gradient Przechodzący Od Jasnego Beżowego Koloru Do Ciemnego Indygo. Lustro Jest Częściowo Zmatowione, Pośrodku Znajduje Się Gładki Błyszczący Niezmatowiony Długi Pasek. Namalowane Są Na Nim Drobne Linie, Kształty. W Lustrzanej Części Odbija Się To Co Namalowane Zostało Na Płótnie Oraz To Co Znajduje Się W Pomieszczeniu.
Anger_fot.KomiczOlech
Dźwięk Obraz W Poziomie. Od Góry Na Przemian Pojawiają Się Poziome Pasy Ciemniejszych I Jaśniejszych Odcieni Szarości I Złamanych Bieli. Artystka Namalowała Różnej Długości Poziome Linie Przy Których Znajdują Są Elementy Graficzne, Kropeczki, Niewielkie Napisy Ołówkiem, Drobne Kształty. PLEXUS
Dźwiek_192x108_olejnapłotnie_2017_fot KomiczOlech
INEQUALITY Kadr Z Performance INEQUALITY. Czarno-białe Niewyraźne Zdjęcie Postaci, Artystki, Która Zamalowuje Wałkiem Z Białą Farbą, Białą ścianę, Na Której Jest Wyświetlony Jest Napis INEQUALITY – Nierówność.
INEQUALITY_performance
Love Obraz W Tonacji Złamanej Bieli. Wąski, Poziomy. Na Bieli Artystka Wyrysowała Pośrodku Koło, Które Składa Się Z Wielokrotnego Powielania Jednego Kształtu. Środkiem Obrazu Płynie Linia. Wyrysowane Koło I Linię Pokrywają Różnej Długości Kreski, Elementy Graficzne I Drobne Teksty W Języku Angielskim Napisane Ołówkiem.
Love
PLEXUS Na Zdjęciu Widać Obraz W Kształcie Litery X, I Fragment Artystki Która Dotyka Go Palcem. Obraz Jest W Tonacji Bieli, Beży I Złamanych Szarości. Kształty Podobrazia W Literę X Podkreślają Różnej Długości Linie, Elementy Graficzne I Drobne Teksty W Języku Angielskim Napisane Ołówkiem.
Monika Czarska_plexus_fot.Maciejewska
Back To Top