skip to Main Content
Portret Sasa Lubińska

Sasa Lubińska

Painter, 3D designer, multimedia artist and performer with experience in creating grassroots curatorial and artistic initiatives in a cottage. Recently a tattoo artist.

Since 2016, together with Joanna Pawłowska, the creator of Brokat Films. Since 2017, the co-creator of the Limanka Fashion House.

Exhibitions:

Yes, a falling tree makes a sound (and it has a lot to say), collective exhibition, Kling go Bang, Reykjavik 2021

Diversequality, collective exhibition, The National Ethnographic Museum, 2020

Free Life Coaching Transformational Video Sessions, solo exhibition, Midpunkt, Kópavogur, 2020

HER Docs Film Festival, screening, Kinoteka, Warsaw, 2020

Save as draft, artistic residency on museum’s instagram, Museum of Art in Łódź, 2020

Paint, also known as Blood, collective exhibition,  Museum of Modern Art, Warsaw 2019

The Last Train to Warsaw, Limanka Fashion House exhibition, Ujazdowski Castle Centre for Contemporary Art, Warsaw 2019

New Collection, Limanka Fashion House solo exhibition, Museum of Art in Łódź, 2019

Bifor 2, collective exhibition, Wozownia Gallery. Toruń 2018

Overview of Contemporary Art – New Avant-garde, Szyb Wilson Gallery, Katowice, 2018

Salon odnowy żywieniowej, performance, Gallery Dobro, Olsztyn 2018

Nowalijki, collective exhibition, Limanka Fashion House, Łódź, 2017

Wierzę w, collective exhibition, Body Sushi performance, Bardzo Biała Gallery, Warsaw 2016

Jesus was an alien, solo exhibition, Mokra Gallery, Gdynia 2016

Surveyor, collective exhibition, Solstice Arts Centre, Navan, Ireland, 2015

Women For Democratic (R)evolution, collective exhibition, Contemporary Art & Culture, Cairo, Egypt, 2014

Galeria

Sasa Lubińska, To Ja, Mural, 2021 Sasa Lubińska Na Tle Muralu Sasa Pany. Z Muru Odchodzi Farba I Gdzieniegdzie Tynk, Na Ziemi Leżą Odłamane Kawałki ścian. Na Tym Tle Pozuje Artystka. Rozciąga Się W Bok, W Przysiadzie Na Prawą Nogę, Oparta O Kawałek Muru, Lewa Noga Wyciągnięta. Sasa Jest Ubrana W Szare Rajstopy, Mini Spódnicę Z Rozcięciem, Adidasy I Tank Top We Wzory. Ma żółte Falujące Włosy Do Ramion Z Czarnymi Odrostami Na Przedziałku Pośrodku Głowy. Na Murze Za Nią, Na Tle Różowych I żółtych Pasów, Znajduje Się Napis SASA Napisany Wielkimi Literami. Litery Są Białe, Z Czarnym Cieniem. Poniżej, Nieco Mniejszymi Literami Napisany Jest Wyraz PANY Na Tle Białego Sprejowania. Wokół Widać Pozostałości Wcześniejszych Grafitti W Kolorze Niebieskim I Różowym. Sasa Wykonuje Gest V Obiema Rękoma Przed Sobą. Patrzy Wprost W Kamerę, Uśmiecha Się.
Sasa Lubińska, To ja, mural, 2021, fot. K. Szalecki
Obraz Nailart Namalowany Jest Na Panelu Zbliżonym Do Kwadratu. Na Różowofioletowym Gradientowym Tle Znajdują Się Dwie Chude Dłonie Symetrycznie Umieszczone W środku I Dwa Drzewa Po Obu Stronach Obrazu. Drzewa Mają Bezlistne Gałęzie, Dłonie Nieproporcjonalnie Długie Paznokcie Z Brązoworóżowymi Blikami Na Lakierze. I Drzewa, I Dłonie Są Pożyłkowane. Różowe Dłonie Mają Niebieskie żyłki, Drzewa Brązoworóżowe żyłkowania. W Prawym Dolnym Rogu, Pomiędzy Dwoma Drzewami, Widać Podpis: Sasa I Datę: 2021.
Sasa Lubińska, Nailart, olej na panelu, 46×55 cm, 2021
Obraz Olejny Inner Senshi I. Na Różowym Niejednolitym Tle Znajduje Się Nieludzka Postać Inspirowana Czarodziejką Z Księżyca. Odniesienie Do Charakteru Kultowej Usagi Tsukino Znajdujemy W Niebieskim, Geometrycznie Zarysowanym Ubraniu (dresie?), Puklach Jasnożółtych Włosów Z Długimi Kitkami Po Bokach I Grzywce Układanej W Serduszko Nad Czołem. Zamiast Twarzy – Czerwona Maska Astronautki – Niczym Wielkie Oko. Mniejsze Czerwone Oczy, Kosmiczne Maski, Wystają Z Loków Na Głowie Postaci, W Dwóch Rzędach. Zamiast Jednej Grzywki W Serduszko Postać Ma Ich Dziewięć. Sześć Rożków Z Włosów Na Czubku Głowy. W Masce Twarzy Odbija Się światło Z Okna Spoza Obrazu. Odbicie Ma Kształt Okna Dzielonego Na Cztery W Kształcie Odwróconego Krzyża. W Szybach Okna Odbijają Się Gałęzie Drzewa.
Sasa Lubińska, Inner Senshi I, olej na płycie 46 x 55 cm, 2021
Obraz Pink Beard Diva. Na Tle Fioletowym Jak Winogrona Portret Divy Z Doczepioną Brodą Ze Sztucznych Różowych Włosów. Diva, Namalowana Białym Konturem, Ma Wysokie Zakola Czołowe, Różowe Uszy, W Miejscu Policzków Różowe Trójkąty. Białe Tęczówki Na Białym Tle I Czarne Rzęsy Na Dolnej Powiece Nadają Jej Efekt Nieobecności, Widzenia Wewnętrznego. Usta W Kolorze łososiowym Z Wyraźną Dolną Wargą Oraz Faliste Brwi Podkreślają Kapryśność Divy. W Prawej Dłoni, Z Długimi Pazurkami W Odcieniu Różu, Trzyma Fifkę Z Dymiącym Papierosem. Ma Długą Mocną Szyję, Krótką Okrągłą Głowę, Bardzo Krótkie Kędzierzawe Włosy Zarysowane Okrągłymi Pacnięciami Pędzla I Długi Wąski, Różowy Nos. Ujęta Jest Z Lewego Półprofilu.
Sasa Lubińska, Pink Beard Diva, akryle i sztuczne włosy na tkaninie, 200 x 150 cm, 2017
Obraz Aphorisms. Na Zielonym Jak Sierpniowa Trawa Tle, Widzimy Dziesięć Masek Różnej Wielkości I O Różnym Wyrazie, Większość Smutna I Ponura, Tylko Jedna Uśmiechnięta. Z Ust Każdej Maski Wychodzi Dymek Z Wpisanym Aforyzmem, Między Innymi: „Wszystko, Czego Dotknie Miłość, Staje Się Nieśmiertelne”, „Kropla Miłości Znaczy Więcej Niż Ocean Rozumu”, „Będąc Bi Zwiększasz Swoje Szanse”, „No BB, No Cham”, „Miłość Cierpliwa Jest, łaskawa”.
Sasa Lubińska, Aphorisms, akryl na płótnie, 150 x 200 cm, 2017
Back To Top