skip to Main Content
Roksana Kularska-Król

Roksana Kularska-Król

Graduated with honours  from the Painting Studio of prof. Richard Hunger at the Strzemiński Academy of Art Łódź in 2007. She obtained her PhD from the Faculty of Art at the Jan Kochanowski University in Kielce. She works with painting, photography, video and performance. She also creates illustrations and projections for theatre. The visualization of the Great Goddess archetype is an important aspect of her work. 

She was nominated for the best diploma at the Strzemiński Academy of Art Łódź in 2007. She received the Artistic Scholarship from the Mayor of Łódź  for the Labirynt (Labyrinth) project in 2014,  and the Scholarship from the Minister of Culture and National Heritage (2017, 2020). Together with Sebastian, her husband, she forms the robosexi artistic duo. Objects, installations, videos, and performance are the areas of their activities. They were awarded the Plaster Kultury 2020 for the How Many Roads project. She has presented her works in Poland and abroad.

Galeria

Praca Prezentowana Na Wystawie Plaża Żeńska/Frakcja Na Wyjeździe W Centrum Aktywności Twórczej W Ustce W 2021 Roku. Zdjęcie Przedstawia Instalację Wideo-ceramiczną Pod Tytułem Dzika Plaża. Na ściankach Białego Ceramicznego Naczynia W Kształcie Misy Wyświetla Się Kadr Z Wideo Z Małą Dziewczynkę O Zdziwionym Wyrazie Twarzy. Na Głowie Ma Dużą Kokardę. Ubrana Jest W Jasną, Koronkową Sukienkę. Wokół Kadru Przebija Się Obraz Kapiącej Wody W Tężni Solankowej. Jest W Kolorze Sepii.
Dzika plaża,instalacja wideo- ceramiczna,2021_fot. K. Tomasik
Zdjęcie Przedstawia Obraz Pod Tytułem Królowa Nocy Odstrasza Demony. Obraz Jest W Formie Tonda. W Jego Centralnej Części Widać Kobietę, Królową Nocy, Która Trzyma Ogromnego Koguta. Obraz Namalowany Jest W Komiksowym Stylu. Kobieta Ma Niebieskie Powieki Oraz Niebieskie Ubranie. Nos Stanowią Dwie Kropki, A Usta Mają Kształt Czarnego Serca. Kogut Ma Zółtą Głowę, A Reszta Jego Ciała Oraz Grzebień Na Głowie Jest W Odcieniach Czerwieni.
Królowa Nocy odstrasza demony, akryl na płótnie, 2021
Zdjęcie Z Performance Lepiej Być Piękną I Bogatą Z Wystawy Pod Tym Samym Tytułem. Performance Odbył Się W Galerii XXI W Warszawie W 2018 Roku. Zdjęcie Przedstawia Performerkę Roksanę Kularską-Król, Która Znajduje Się Po Lewej Stronie Kadru. Ubrana Jest W Czarną Sukienkę Z Trenem, Stylizowaną Na Koniec XIX Wieku. Włosy Ma Spięte W Kok. W Rękach Trzyma Doniczkę, Z Której Wysypuje Ziemię Na Podłogę Ułożoną Z Płaskich Kamieni. Za Performerką Ciągnie Się Długa Smuga Imitująca Krew. Smuga Miesza Się Z Ziemią. Na Pierwszym Planie Zdjęcia Widać Głowę Mężczyzny Oświetloną światłem Z Projektora. Mężczyzna Stoi Na Białym Prostopadłościanie. Po Prawej Stronie Kadru, Na Tle Czarnej Zasłony, Widać Kobietę Robiącą Zdjęcia Oraz Mężczyznę Z Kamerą. Za Performerką Znajduje Się Biała ściana A Na Niej Ekran, Na Którym Wyświetlane Jest Wideo.
Lepiej być piękna i bogatą,performance,wideo,GaleriaXXI,2018
Zdjęcie Przedstawia Performerkę Roksanę Kularską-Król I Jej Działanie Pod Tytułem Nienawiść, Które Odbyło Się Podczas Wernisażu Wystawy Plexus W Galerii Imaginarium W Łodzi W 2019 Roku. Zdjęcie Zostało Zrobione Przez Szybę Dlatego Widzimy Odbijający Się W Niej Tłum Widzów Stojących W Galerii. W Centralnej Części Kadru Widać Performerkę Ubraną W Czarną Suknię, Która Maluje Wodą Słowa Na Blejtramie Pokrytym Surowym Płótnem. Widoczne Są Słowa: Nienawiść Oraz Nienawi. Artystka Sięga Pędzlem Do Przezroczystego Naczynia W Kształcie Kuli, W Którym Znajduje Się Woda. Z Lewej Strony Kadru Widać Dziewczynkę O Blond Włosach W Dżinsowej Kurtce, A Także Plątaninę Cienkich Drutów.
Nienawiść,performance,Plexus_2018_fot. T. Ogrodowczyk
Zdjęcie Przedstawia Reprodukcję Obrazu Pod Tytułem Bogini Kali, Prezentowanego W Ciemności. Obraz Jest Okrągły. Namalowany Został Farbą Luminescencyjną I Akrylową. W Jego Centrum Widać świecącą Na Zielono, Trupią Czaszkę A Pod Nią Ukrytą Kobietę Z Długimi Włosami Oraz Małe Trupie Czaszki. Dookoła Znajdują Się Słabo Widoczne Małe Trójkąty. Całość Utrzymana Jest W Ciemnej Tonacji.
Bogini Kali,akryl i farba luminescencyjna na płótnie, 2021
Back To Top